Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Deklaracja dostępności

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu.

Daty publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej: 2023-08-01.

Status pod względem zgodności

Strona internetowa jest zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2023-09-08.

Metoda przygotowania oświadczenia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z osobą lub odpowiedzialną komórką organizacyjną: Magdalena Moczkodan, magdalena.moczkodan@wotuiw.torun.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 512 332 691. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej jest niemożliwe, podmiot publiczny może zapewnić dostęp alternatywny, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich:

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich:

https://www.rpo.gov.pl/

Dane teleadresowe podmiotu publicznego:

87-100 Toruń, Szosa Bydgoska 1
Tel.: +48566228908
E-mail:
Strona internetowa: www.wotuiw.torun.pl

Dostępność architektoniczna

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia posiada trzy lokalizacje na terenie miasta Torunia – Szosa Bydgoska 1, ul. Tramwajowa 2/4, ul. Włocławska 233/235

Budynek przy ul. Szosa Bydgoska 1 – Poradnia oraz OKTU

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.

  • Wejście do Poradni znajduje się w części środkowej budynku, wyposażone jest w podjazd.
  • Wejście do Oddziału znajduje się w części środkowej budynku, wyposażone jest w podjazd

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

  • Budynek jest parterowy, wolny od barier architektonicznych, umożliwiający swobodne poruszanie się po obiekcie. Wszystkie korytarze szpitalne są bezprogowe. Komunikacja odbywa się jednym korytarzem z którego jest dostęp do rejestracji, gabinetów terapeutów, gabinetu zabiegowego i części administracyjnej zarówno w części Poradnia, jak i części Oddział.

Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.

  • Przed Budynkiem znajduje się podjazd umożliwiające dostęp do obiektu i jego pomieszczeń osobom niepełnosprawnym.
  • Informacje o sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
  • Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznaczone są poza terenem Ośrodka, w przypadku potrzeby możliwość wjazdu na teren (domofon) – z możliwością zaparkowania blisko wejścia do Poradni.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym:

  • W budynku Poradni przy ulicy Szosa Bydgoska 1 umożliwia się wstęp osobie korzystającej z psa asystującego.
  • Zgodnie art. 2 pkt 11 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ( Dz.U. Z 2019 r. poz. 1172 i 1495), osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do większości obiektów użyteczności publicznej, w tym do budynków opieki zdrowotnej (Poradnia).

Budynek przy ul. Tramwajowa 2/4 – OTOU

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.

  • Wejście do Oddziału znajduje się w prawej części budynku, wyposażone jest w podjazd.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

  • Budynek jest piętrowy, wolny w większości od barier architektonicznych, umożliwiający swobodne poruszanie się po obiekcie. W budynku znajdują się przestrzenie komunikacyjne poziomie (korytarze) i pionowe (winda) wolne od barier architektonicznych umożliwiające swobodne poruszanie się po obiekcie. Wewnątrz budynku znajdują się schody z poręczami, natomiast wszystkie korytarze są bez progów. Z korytarzy budynków pacjenci mają dostęp do gabinetów terapeutów, gabinetu zabiegowego i części socjalnej (kuchnia, jadalnia).

Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.

  • Przed budynkiem znajduje się podjazd umożliwiające dostęp do obiektu i jego pomieszczeń osobom niepełnosprawnym.

Informacje o sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

  • Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznaczone są poza terenem Ośrodka.

Budynek przy ul. Włocławskiej 233/235 – OOC i CMOLU

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.

OOC – oddział dolny.

  • Wejście do Oddziału znajduje się w części środkowej budynku, nie posiada podjazdu. Drugie wejście po drugiej stronie tego budynku wyposażone jest w podjazd z poręczami. Teren zabezpieczony jest ogrodzeniem z bramą wjazdową i furtką z domofonem.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

  • W budynku korytarze nie posiadają progów, umożliwiają swobodne poruszanie się po obiekcie z wyjątkiem korytarza prowadzącego do sekretariatu oraz gabinetu kierownika Oddziału (ograniczeniem są 4-stopniowe schody). Z korytarzy budynku pacjenci mają dostęp do łazienek ( w tym łazienki dla niepełnosprawnych), gabinetów terapeutycznych.

Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.

  • Przed budynkiem (jego tylnej części) znajduje się podjazd umożliwiający dostęp do obiektu i jego pomieszczeń osobom z niepełnosprawnością.

Informacje o sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

  • Brak parkingów.

OOC – oddział górny.

Opis dostępności wejścia do budynku, korytarzy, schodów i wind.

  • Budynek jest dwupoziomowy z dwoma wejściami. Jedno wejście znajduje się z boku budynku a drugie w tylnej jego części. Wejścia składają się z wielostopniowych schodów bez podjazdów. Budynek jest zabezpieczony ogrodzeniem z bramą wjazdową oraz furtką z domofonem. Kondygnacje połączone są schodami, które nie pozwalają na swobodną komunikację dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Opis dostosowań.

  • Budynek Oddziału nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Informacje o sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

  • Brak parkingów.

CMOLU.

Opis dostępności wejścia do budynku.

  • Wejścia do budynku znajdują się w szczytach budynku.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

  • Budynek jest parterowy, wolny od barier architektonicznych, umożliwiających swobodne poruszanie się po obiekcie. Komunikacja odbywa się jednym korytarzem bez progów, z którego jest dostęp do rejestracji, gabinetów terapeutów i pomieszczeń socjalnych.

Opis dostosowań.

  • Budynek nie jest przystosowany architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych (nie posiada łazienek przystosowanych dla potrzeb niepełnosprawnych).

Informacje o sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

  • Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznaczone są poza terenem, jednak istnieje możliwość zaparkowania blisko drzwi Oddziału (uzgodnienie przez domofon).

CMOLU – Przychodnia

Opis dostępności.

  • Wejście znajduje się w części środkowej budynku i nie posiada progu.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

  • Budynek jest parterowy, wolny od barier architektonicznych, umożliwiający swobodne poruszanie się po obiekcie. Wejścia do pomieszczeń nie posiadają progów .Komunikacja odbywa się jednym korytarzem, z którego jest dostęp do gabinetu terapeutycznego, pokoju gościnnego, łazienki dla pacjentów, łazienki dla personelu oraz gabinetu zabiegowego.

Opis dostosowań.

  • Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (nie posiada łazienki dostosowanej dla potrzeb niepełnosprawnych).

Informacje o sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

  • Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznaczone są poza terenem Ośrodka. W przypadku potrzeby jest możliwość wjazdu na teren (na bramie jest umieszczony domofon) z możliwością zaparkowania blisko drzwi Poradni.

W zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej:

  • Zapewnienie komunikacji z Ośrodkiem na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami w formie określonej w tym wniosku – pracownik wychodzi do klienta po zawiadomieniu przez osobę wnioskującą przez domofon.
Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego